تماس با ما

دستگاه فلزیاب | فلزیاب تصویری | طلایاب |فلزیاب تصویری اصل | فلزیاب بهتر

آشنایی با تعاریف و مفاهیم اسکنرهای سه بعدی و جی پی آرها

خانه » اطلاعات عمومی در مورد فلزیاب ها و چرایی انتشار آن » آشنایی با تعاریف و مفاهیم اسکنرهای سه بعدی و جی پی آرها

آشنایی با تعاریف و مفاهیم اسکنرهای سه بعدی و جی پی آرها برای هر کاوشگری لازم و ضروری است.با مفاهیم و تعاریفی آشنا می شویم که شاید در بیشتر وب سایت ها و یا مکاتبات با آنها مواجه می شویم.شناخت حداقلی و آشنایی مختصر با این مفاهیم می تواند در فهم مفاهیم فنی تا اندازه ای به ما کمک نماید.این مفاهیم عبارتند از :

۰۹۱۲۰۷۸۵۱۶۰

  • GROUND PENETRATING RADARS
  • ELECTRICAL RESISTIVITY
  • ANOMALY DETECTORS
  • MAGNETOMETER

GROUND PENETRATING RADARS به رادارهای اطلاق می شود که برای نفوذ در زمین از پالس های الکترومگنتیک استفاده می نمایند.این سیستم ها از سه بخش اساسی تشکیل می شوند که در همه جی پی آر ها مشاهده می شود.

  1. آنتن های فرستنده.
  2. آنتن های گیرنده.
  3. پردازشگر یا میکروپروسسور.

رادارهای نفوذ در زمین که اصطلاحا (GPR ) نامیده می شوند از دقیق ترین ابزارهای علمی برای نفوذ در زمین هستند.

۰۹۱۲۰۷۸۵۱۶۰

آشنایی با تعاریف و مفاهیم اسکنرهای سه بعدی و جی پی آرها

آشنایی با تعاریف و مفاهیم اسکنرهای سه بعدی و جی پی آرها ضروری و اساسی است.

ELECTRICAL RESISTIVITY به سیستمهای اطلاق می شوند که برای نفوذ در زمین از میزان مشخصی الکتریسیته استفاده می نمایند که از طریق پراب های به داخل زمین ارسال می شوند.این سیستم ها از علمی ترین ابزارهای کاوش بشمار می روند که قادر هستند در هر زمینی با هر نوع خاکی به میزان زیادی نفوذ نمایند معروفترین سیستمها در این رده بندی عبارتند:

ANOMALY DETECTOR ها را به سیستمهای همه چیز یاب یا ALL MATERIAL LOCATOR اطلاق می شود که این سیستمها قادر هستند انواع نا هنجاری های داخل خاک را به صورت سه بعدی نمایش بدهند.ایراد اساسی این سیستمها غیر قابل اعماد بودن نتایج بدست آمده است. این رده از سیستمها عموما از سنسورهای استفاده می نمایند که تغییرات میدان مغناطیسی را در سطح اندازه گیری می نمایند.

MAGNETOMETER ها را می توان برای شناسایی آهن و کبالت و نیکل مورد استفاده قرار داد.بزرگترین شرکت تولید کننده مگنتومترها شرکت GEMS کاناداست. از این سیستم ها بیشتر در زمین شناسی و معدن یابی استفاده می شود.از معروفترین مگنتومترها می توان به این سیستمها اشاره نمود.

گنج یاب