تماس با ما

دستگاه فلزیاب | فلزیاب تصویری | طلایاب |فلزیاب تصویری اصل | فلزیاب بهتر

برگترین گنج پیدا نشده در ایران در نزدیکی همدان قرار دارد

خانه » اطلاعات عمومی در مورد فلزیاب ها و چرایی انتشار آن » برگترین گنج پیدا نشده در ایران در نزدیکی همدان قرار دارد

برگترین گنج پیدا نشده در ایران شامل مجموعه ای از اشیا نفیس و با ارزش است که در نزدیکی ها شهر همدان پاینخت مادها در دل خاک آرمیده است.داریوش سوم که به دارا ملقب بود دوازدهیمن پادشاه هخامنشیان بود و پدر او آرشام نام داشت.ارتش داریوش در چند نبرد از یونانیان شکست خورد که یکی از آنها نبرد ایسوس بود.در سال ۳۳۰ پیش از میلاد اسکندر آخرین ضربات بر سلسله شوم هخامنشیان وارد و برای همیشه بساط این دودمان را بر چید .

گنجینه دوازدهمین پادشاه سلسله هخامنشیان داریوش سوم هخامنشی که در سالهای ۳۸۰ تا ۳۳۰ قبل از می زیست، شاید بزرگترین گنج تمام ادوار باشدکه هنوز پیدا نشده است. بخشی از این گنج ها را امپراتور مقدونیان، اسکندر (۲۳۲ – ۳۵۶ ق.م) زمانی که در سال های حدود (۳۳۴ ق.م) کشور پادشاهی ایران را تسخیرکرد و گنجینه های شوش و ایسوس و دمشق و تخت جمشید را غارت و به تاراج برد.

برگترین گنج پیدا نشده در ایران

برگترین گنج پیدا نشده در ایران :

  • برگترین گنج پیدا نشده در ایران مربوط با پادشاه دوازدهم هخامنشیان است.
  • این گنجینه در نزدیکی همدان است.
  • مقدار زیادی از گنجینه های تاراج شده از ایران به یونان رسید.

اسکندر مقدونی فقط در تخت جمشید حدود ۹,۰۰۰ تالنت طلا و ۴۰,۰۰۰ تالنت نقره را به تاراج برد. هر تالنت با محاسبات امروزی حدود ۲٫۲۶ کیلوگرم بود، یعنی بیش از ۱۰۰۰ تن یا به عبارت دیگر بیش از ۵۰ کاروان بزرگ از حیوانات بارکش که فقط غنیمت یکی از شهر های ایران را با خود حمل می کردند. آمار نهایی شهر های ایران تا اندازه ای شوک آور است. بنا به نظر مورخ یونانی دیودور آورده است که “اسکندر مقدونی مجموع گنج حاصل از تمام گنج های غارت شده ایران را بر بیش از ۳,۰۰۰ شتر بارکش و ۱۰,۰۰۰ جفت قاطر بار کرد و به یونان برد. اسکندر مقدونی در آن زمان در ایران بدون محاسبه بخشی از گنجینه ها که داریوش سوم به نقاط امن برده بود، ۷۵۰,۰۰۰ تالنت (حدود ۱۹,۶۵۰ تن) یعنی تقریبا ۹۸۰ کامیون باری ۲۰ تنی پر از طلا و نقره به غنیمت گرفت، البته بدون در نظر گرفتن سنگ ها، جواهرات و هزاران شی گران بهای دیگر است.

برگترین گنج پیدا نشده در ایران

گنجهای زیادی هنوز هستند که آثاری از آنها نیست.

داریوش سوم با کاروانی از گنجهایش به اقامتگاه تابستانی خود در هگمتانه یعنی شهر همدان فعلی رفت. طبق ادله باستانی “داریوش هخامنشی قبل از آن که تلف شود تمام طلاها، نقره ها و اشیای قیمتی دیگر را در نزدیکی شهر همدان دفن نمود. وقتی که اسکندر اقامتگاه تابستانی را به تسخیر در آورد، هیچ اثری از گنج بر جای نمانده بود. اسکندر نیروهایش را وادار کرد هفته ها در اطراف شهر بدنبال گنج مدفون بگردند که جستجویی بی حاصل بود.در سال ۱۹۷۳ شاه ایران با گروهی از آمریکاییها برای یافتن این گنجینه اقدام نمود که نتیجه ای نداشت.

هخامنشیان

اسکندر مقدونی

تخت جمشید

اردشیر دوم

بهترین ردیاب دیجیتال

بهترین جی پی آر

بهترین ردیاب آنتنی

بهترین اسکنر سه بعدی

جی پی آر مناسب

گنج یاب