تماس با ما

دستگاه فلزیاب | فلزیاب تصویری | طلایاب |فلزیاب تصویری اصل | فلزیاب بهتر

عملکرد صحیح ردیاب شامل استفاده درست از ردیاب است

خانه » انواع ردیابهای مختلف » عملکرد صحیح ردیاب شامل استفاده درست از ردیاب است

عملکرد صحیح ردیاب شامل استفاده درست از ردیاب است در بسیاری از موارد همگان مشاهده نموده ایم که سیمی متصل به باطری یا مولدهای فرکانس به آنتن های ردیاب وصل شده است و توجیه این عمل این است که ردیاب فرکانس خاصی را به آنتن ها منتقل می نماید و ردیاب فقط نسبت به آن فلز حساسیت نشان میدهد.هیج توجیه علمی و اصولی برای این عمل وجود ندارد هیج آنتنی به تنهایی قادر به دریافت سیگنال از طریق مولد فرکانس یا باطری نیست.

عملکرد صحیح ردیاب

کافی است به ردیابهای شرکت الکترواسکوپ یا سایر ردیابها نگاهی بیاندازید می بینید که سیمی مستقیما از باطری به آنتن وصل شده است این عمل با هیچ اصل علمی و عقل جور در نمی آید.چیزی که بسیاری از سازندگان به آن توجه نمی نمایند و البته برایشان اهمیت ندارد که به آن توجه نمایند این است اساس ساخت ردیاب بر دو اصل استوار است.

  1. بخش فرستنده : بخش فرستنده ردیاب شامل قسمت مولد سیگنال یا Signal Generator است که در این بخش دستگاه قادر است سیگنال مورد نظر را با دقت بالایی (با توجه به دقت سازنده) تولید نماید و در فضای پیرامون آنتن منتشر نماید اتصال پراب ها به زمین برای انتقال سیگنال به داخل خاک کاملا غیر علمی و فقط جنبه نمایشی دارد. ردیابهای که اصولی ساخته میشوند مولد سیگنال با آنتن فاصله چندانی ندارد و سیگنال منتشر شده آنتن را از ابتدا تا انتها احاطه می نماید و میدانی مشابه میدان فلز واقعی در دور و بر آنتن درست می نماید در این شرایط ردیاب فقط به میدان مشابه حساسیت نشان می دهد.هر ردیابی خارج از این قاعده ناکاراست.
  2. قسمت گیرنده : قسمت گیرنده شامل دو یا یک عدد آنتن است که با سیگنال های تولید شده توسط مولد سیگنال احاطه شده است و آنتن آن میدانی را شناسایی می نماید که مشابه میدان تولید شده است و سایر میدانها را حذف می نماید.اتصال سیم از باطری یا مولد سیگنال به صورت مستقیم به آنتن کاملا غلط و غیر علمی است.

در بازار فلزیاب انواع و اقسام ردیابها را مشاهده می نماییم که در صد بسیار بالایی از آنها فاقد اصول اولیه طراحی و ساخت ردیاب هستند که بیشتر آنها را مصرف کننده بدون شناخت و با توجه به ظاهر خریداری می نماید.اغلب سازندگان فقط پول قالب و ظاهر را از مصرف کننده دریافت می نمایند.یکی از معدود ردیابهای که طبق اصول ساخته شده است ردیاب ال دی آر است که آنتن به هیچ چیزی متصل نیست و مولد میدان فلز مورد نظر را در دور و بر آنتن ایجاد می نماید.ردیاب اصولی باید تابع شرایط فوق باشد تا قادر به ردیابی فلزات باشد.

عملکرد صحیح ردیاب

عملکرد صحیح ردیاب :

  • عملکرد صحیح ردیاب در برگیرنده نحوه طراحی و ساخت ردیاب است.
  • اتصال به صورت مستقیم از باطری و یا مولد سیگنال به آنتن کاملا اشتباه و فاقد کارایی است.
  • وجود پراب های زمینی فقط جنبه تبلیغی دارد و هیج عملکردی ندارد.
  • با دو یا چند باطری قلمی نمی توان هیچ سیگنالی را به داخل خاک فرستاد.
  • ردیاب شامل دو بخش فرستنده و گیرنده است .
  • حداقل میزان برق برای ردیاب ۱۲ ولت است.
  • ردیابهای که فاقد تثبیت کننده فرکانس هستند فاقد کارایی می باشند.

ردیابهای فرکانسی

ردیاب های خوراکی

ردیابهای فرکانسی و خوراکی

ردیابهای دیجیتال

بهترین ردیاب دیجیتال

بدترین ردیابها

بی کیفیت ترین ردیابها

گنج یاب