تماس با ما

دستگاه فلزیاب | فلزیاب تصویری | طلایاب |فلزیاب تصویری اصل | فلزیاب بهتر

گرانترین گنج های کشف شده شامل اشیا باارزش و گرانقیمت هستند

خانه » اطلاعات عمومی در مورد فلزیاب ها و چرایی انتشار آن » گرانترین گنج های کشف شده شامل اشیا باارزش و گرانقیمت هستند

گرانترین گنج های کشف شده به این تصور که گنج را فقط در کتابهای داستان ها می توان یافت پایان داده است.در سالهای زندگی بشر اشیا بسیار با ارزشی مانند تاج ها و سکه ها و جواهرات گران قیمت در دل خاک جا خوش کرده اند که برخی از آنها پیدا شده اند و برخی هنوز در دل خاک آرمیده اند.

تنها یک درصد از گنجها پیدا شده اند.

گنج CUERDALY

این گنج سه و دویست هزار دلاری در سال ۱۸۴۰ در زمان تعمیر پل رودخانه ریبل بریتانیا کشف شد.۸۶۰۰ قطعه با ارزش شامل سکه و جواهرات با ارزش در داخل صندوقچه ای سربی در اتاقکی جاسازی شده بود که متعلق به دوران تسلط وایکینگ ها بود و قطعاتی از آن گنجینه هنوز در موزه بریتانیا در معرض دید عموم قرار می گیرد.

گرانترین گنج های کشف شده

گنجینه هاکسن
گنجینه سه و هشت میلیون دلاری که در سال ۹۲ کشف شد. کشاورزی که چکشش را گم کرد برای یافتن چکش تصمیم گرفت از یک قلزیاب استفاده نماید که به این گنج عظیم برخورد که شامل قطعاتی از اجناس نفیس مانند بشقاب و قاشق های رومیان باستان بود که در صندوقچه ای بلوط جاسازی شده بود.
گرانترین گنج های کشف شده
گنج استافورد شایر
گنج ۴ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۹ با یک فلزیاب کشف شد یکی از بزرگترین گنجهای دوران آنگلوساکسونها بود این گنج شامل ۲۵۰۰ قطعه از ابزار آلات جنگی و ناقوس کلیسا و سایر نمادهای مذهبی بود و تا اندازه ای می تواند تاریخ بریتانیا را روشن سازد.
گرانترین گنج های کشف شده

تپه طلا در افعانستان دارای نفیس ترین اشیا تاریخی بود.

گنج سرودا

یکی از گرانترین گنج های کشف شده در لهستان زمانی است که گارگران مشغول خاک برداری از خانه ای قدیمی بودند این گنجینه ۱۲۰ میلیون دلاری شامل ۳۵۰۰ قطعه با ارزش بود که در همان مکان تعداد بیشتری اشیا نفیس نیز پیدا شد.

گرانترین گنج های کشف شده
گنج پاتاگیوریشته.
از گرانترین گنج های کشف شده می توان به این گنج اشاره نمود که در بلغارستان توسط سه برادر که در حال حفاری زمینی بودند کشف شد شامل ظروف و گلدانهای طلایی بودند که ممکن است در مراسم مذهبی بکار میرفته اند و در همان مکان ۶ کیلو طلای خالص نیز پیدا کردند.
گرانترین گنج های کشف شده
گنج باختر افغانستان
یکی دیگر گرانترین گنج های کشف شده می توان به ۲۰ هزار قطعه ای اشاره نمود که در تپه ای که تپه طلا نامیده میشود در افغانستان پیدا شد آثار بدست آمده از این تپه بسیار با ارزش و گرانبها هستند.
گرانترین گنج های کشف شده

شرکتهای مطرح سازنده فلزیاب و گنجیاب :

گنج یاب